Lens BLog
Lens Fiyatları

Lens Fiyatları

16.02.2024

Kontakt lens fiyatları, lensin türüne, üretildiği materyale, markasına ve bireysel gereksinimlere göre değişiklik gösterir. Kontakt lens seçmeden önce tercihleri karşılaştırmak ve uzun vadeli maliyetleri dikkate almak önemlidir.

Öncelikle göz doktorunuzu ziyaret edin, doktorunuza lens kullanmak ve lens muayenesi olmak istediğinizden bahsedin. Çünkü lens muayenesi ile gözlük muayenesi arasında farklar vardır.

Kontakt lenslerinizi her gün takıyorsanız, aylık lensler genel olarak daha ucuzdur. Ancak kontakt lensleri ara sıra kullanıyorsanız (örneğin yalnızca spor için), günlük lensler sizin için daha uygun olabilir.

Lensmarket.com ve Kontakt Lens’e Dair

Gözlük ve kontakt lensler gözleri farklı şekilde etkiler. Gözlükler gözleri çevreleyerek camlar aracılığıyla görmeyi düzeltirken, kontakt lensler doğrudan göz yüzeyine oturur. Bu nedenle lenslerin görüş alanı daha geniştir ve çok daha konforludur. Kontakt lensler, gözlerin şekline ve boyutuna göre bireysel ölçümler gerektirir. Kontakt lensler için yapılan göz testinde sadece göz numaraları değil aynı zamanda korneanın eğriliği gibi diğer parametreleri de ölçülür. Göz yapınıza uygun olmayan lenslerle rahat edemeyebilirsiniz.

Kapsamlı bir görme testi, göz sağlığının korunmasına ve lenslerinizi konforlu bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Kontakt lensler için göz ölçümü, bireysel ihtiyaçlarınızı ve yaşam tarzınızı karşılayan doğru kontakt lens tipini belirler.

Doktorunuz detaylı bir muayene sonrasında sizin için en uygun lense karar verecektir.

LensMarket.Com "Lens Fiyatları" sayfamızda tüm lensleri ve lens fiyatlarını bir arada görebilir ve reçetenizde bulunan ürünleri temin edebilirsiniz.

Saydam Lens Fiyatları ( Şeffaf Lens Fiyatları )

Saydam Lens Fiyatları (Şeffaf Lens Fiyatları)

Saydam lensler, miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi kırma kusurlarını düzeltmek için üretilen renksiz, şeffaf merceklerdir.

Şeffaf lensler sayesinde yüksek dereceli kırma kusurları bile gözlerin ve yüzün görünümü değişmeden düzeltilebilir. Kontakt lensler gözlükler gibi kayıp düşmeden, burun üstünde ve şakaklarda baskı izleri oluşturmadan buğulanma yapmadan sınırsız, özgür bir görüş alanı ve günlük yaşamda bol miktarda hareket özgürlüğü sunar.

En iyi saydam lensler Johnson and Johnson, Alcon, Bausch + Lomb, Cooper Vision gibi dünya devi markalar tarafından üretilmektedir. Bu markaların tüm ürünlerini Türkiye’nin en büyük online lens deposu LensMarket.Com olarak, size en kısa sürede ulaştırıyoruz.

Saydam lenslerin fiyatları, lensin kullanım süresine, özelliğine, üretildiği materyale ve üretici firmasına göre değişiklik gösterir. Örneğin hidrojel lenslerin fiyatları silikon hidrojel lenslere oranla daha yüksektir.

Saydam numaralı lens fiyatları 400 TL ile 1300 TL arasında değişmektedir.

Saydam Lens sayfamızı ziyaret ettiğinizde tüm şeffaf lens fiyatlarını bir arada görebilir, sipariş verebilirsiniz. Bu linkten Johnson & Johnson lens fiyatlarına, Alcon lens fiyatlarına ve Cooper Vision lens fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Astigmatlı (Torik) Lens Fiyatları

Astigmat için Torik lensler kullanılır, torik lensler astigmat kırma kusurunu düzeltmek için tasarlanmıştır. Toric lenslerin muayenesi miyop ve hipermetrop lenslere oranla daha ayrıntılıdır. Miyop ve hipermetrop lenslerin aksine astigmatlı lenslerin göz üzerinde daima aynı pozisyonda stabil durması gerekir Torik kontakt lensler için silindir ve eksen (aks) ölçümleri de gerekir. Silindir astigmat değerini, aks derecesi ise silindirin eksenel konumunu belirler. Astigmatlı kişiler bulanık görür, astigmat hem yakında hem de uzakta etkisini gösterir, bu nedenle hem miyop astigmat hem de hipermetrop astigmat lensler vardır. Torik lensler astigmatın yanı sıra miyop , hiprmetrop ve presbiyopiyi de düzeltebilir. Miyop astigmat lensler uzağı net görmeyi sağlar, hipermetrop astigmat lensler yakını net görmeyi saglar. En iyi astigmatlı (toric) lens hangisi diye merak edenler için Acuvue Oays torik beraberinde ise Air Optix Plus HydraGlyde torik, Ultra for Astigmatism toric ve Biofinity Toric lenslerini sayabiliriz. Yukarıda ismi geçen toric lenslerin tümü silikon hidrojel materyalden üretilmiş, yüksek oksijen iletebilen lenslerdir. Astigmatlı lens fiyatları 600 TL ile 900 TL arasında değişmektedir.

Astigmatlı Lens Fiyatlarımızı İncelemek Ve Satın Almak İçin Tıklayınız.

Günlük Lens Fiyatları

Doktorunuz size günlük tek kullanımlık lens önerdiyse, sadece bir gün kullanım ömrüne sahip sabah takılıp akşam atılan günlük lensleri tercih etmeniz gerekir. Günlük lensler bir günden fazla kullanılmadıkları için solüsyon ve lens kabına ihtiyaç yoktur.

Tek kullanımlık lensler, her gün taze olarak kullanıldıkları için kuruluk hissini artırabilecek kir veya yabancı maddelerin birikmesine izin vermezler. Günlük lensler genellikle gözlerin daha iyi oksijen almasına ve kuruluğun azaltılmasına yardımcı olabilecek yüksek oksijen geçirgenliğine sahip yeni nesil malzemelerden yapılır.

Günlük kullan at lensler aktif yaşam tarzına sahip olanlar, sık seyahat edenler ve spor yapanlar için idealdir. Ayrıca göz yapınız alerjiye yatkınsa, her sabah yeni bir çift lensle güne başlamak olası alerjenleri en aza indirecektir.

Günlük kullan- at lenslerin fiyatları üretici firmasına ve ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tek bir fiyatlandırma yapmak mümkün olamamaktadır. Günlük lens fiyatları ortalama 450 TL ile 1400 TL civarındadır.

Günlük lens ve indirimli günlük lens setlerimizin fiyatlarını Günlük Lens Fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

15 Günlük Lens Fiyatları

15 günlük lensler, günlük bakım rutininden rahatsız olmayan düzenli kontak lens kullanıcıları için uygundur. Her gün kontakt lens takıyorsanız ve bunların temizliği ve bakımını yapmayı sorun etmiyorsanız iki haftalık lensleri tercih edebilirsiniz. Görme düzeltmeniz için uzun ömürlü bir çözüm sunarlar ve günlük lensler gibi sık değişim gerektirmezler. Miyopi, hipermetropi, astigmat ve presbiyopi kırma kusurları için iki haftalık lens seçeneği bulunmaktadır. 15 günlük lens fiyatları 600 TL ile 900 TL arasında değişiyor.

Doktorunuz size 15 günlük kullanım süresine sahip lenslerden birini kullanmanızı önerdiyse aşağıda bulunan linke tıklayarak 15 günlük lensler ve indirimli lens setlerini bir arada görebilirsiniz.

15 günlük lensleri incelemek için tıklayınız.

Aylık Lens Fiyatları

Aylık lensler 30 günlük kullanım ömrüne sahiptirler. Aylık lenslerin solüsyonlar ile düzenli bakımlarının ve temizliklerinin yapılması gerekir. Blister açıldıktan sonra her gün kullanım gerçekleşmese dahi, 30 gün sonunda kullanım süresini tamamlamış olur ve yeni lense geçilmesi gerekir.

Aylık lens fiyatları 400 TL ile 1400 TL arasında değişmektedir. Tüm aylık lenslerimizi ve indirimli aylık lens setlerimizi incelemek için tıklayınız.

Yıllık Lensler

Bu lenslerin kullanım ömrü bir yıldır. Günlük, 2 haftalık ve aylık lensler yıllık lenslere oranla çok daha az tercih edildiği için yıllık lenslerin üretimi azalmıştır. Yıllık lensler çoğunlukla özel üretim gerektiren görme kusurlarında tercih edilmektedir. Yıllık lensleri de 15 günlük ve aylık lensler gibi temiz tutmak ve bakımını yapmak büyük önem taşır. Yıllık lensler, genellikle şişede bir adet olarak lens kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu nedenle de her bir gözünüz için bir adet olarak satın almanız gerekir.

Özel Lens sayfamızdan yıllık lensleri ve sert lens solüsyonlarını inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.

Bir Kutuda Kaç Adet Lens Bulunur?

Günlük Kullan-At Lens: Günlük lenslerin bir kutusu içerisinde 30 adet lens bulunur. Göz değerleriniz aynı ise bir kutu günlük lensi 15 gün kullanabilirsiniz. Göz değerleriniz farklı ise 2 kutu lens almanız gerekir. 2 kutu günlük lensi 30 gün kullanabilirsiniz.

Aylık Lens: Aylık lens kutularında 6 adet lens bulunur. Göz numaralarınız aynı ise 1 kutu lens 3 aylıktır, farklı ise 2 kutu lens almanız gerekir 2 kutu lens 6 aylıktır.

Kontakt Lenslerin Kullanım Süreleri

Lenslerin kullanım ömürleri lens kutuları üzerinde yazmaktadır.

Günlük lensler 1 günden fazla kullanılmamalıdır, 2 haftalık lensler 15 gün kullanılır, aylık lensler ise 30 gün kullanılır.

Ürünlerin kullanım süreleri üretici firmalar tarafından önerilen sürelerdir, bu süreleri uzatmak göz sağlığınızı olumsuz etkiler.

Solüsyon Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Lens solüsyonları açıldıktan sonra en fazla 3 ay süre kullanılabilir. Solüsyon açıldıktan sonra üzerinden 3 ay geçtiğinde kullanım ömrünü tamamlamış olur.

Ela Renk Lens, Mavi Renk Lens, Sarı Renk Lens, Kırmızı Renk Lens, Renkli Kontakt Lens

Renkli Lensler

Renkli lenslerin numaralı renkli lens ve sadece kozmetik amaçlı kullanılan numarasız renkli olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Her ikisinin de kullanımı için doktor onayı ve lens reçetesi gerekir. İlk olarak numarasız renkli lensleri inceleyelim hadi, kimler renkli lens kullanabilir öğrenelim. Renkli lens fiyatları 450 TL ile 530 TL arasında değişmektedir.

Numarasız Renkli Lens Fiyatları

Numarasız renkli lensler görüşü etkilemez sadece göz rengini değiştirmek, farklı bir görünüm elde etmek amacı ile kullanılır. Kişi hiçbir kırma kusuru olmadan sadece göz rengini değiştirmek için göz hekiminin onayı ile numarasız renkli lens kullanabilir. Bunun için doktor onayı sonrasında yapması gereken tek şey, kendi zevkine en uygun rengi seçmek olacaktır. Numarasız renkli lens fiyatları 420 TL ile 530 TL arasında değişmektedir

Ela, mavi, yeşil, gri, bal rengi gibi birçok seçenek arasından elde etmek istediği görüntüye en uygun olanı seçmesi gerekir. En uygun numarasız renkli lens fiyatlarına Renkli Lens Fiyatları sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Numaralı Renkli Lens Fiyatları

Görme kusuru olan kişiler görüş kalitesini iyileştirmek için doktor onayı ve lens reçetesi ile lens kullanabilir. Görüş kalitesini iyileştirirken bir yandan da dış görünüşünde de değişiklik yapmak isteyenler olabilir. Öyleyse çare renkli numaralı kontakt lensler diyebiliriz. Lens reçetesinde yazan değerleri seçerek kişi istediği renkte lens kullanabilir. Böylece hem sağlık hem de estetik için bir adım atılabilir.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.
ScrollBizi Arayın