banner

Günlük Lensler

Günlük Lensler kategorisinde adet ürün bulunmuştur.

Günlük Lens Nedir?

Günlük lensler, yalnızca bir defa kullanılıp sonra atılan lenslerdir. Bu lensler solüsyon, lens kabı ve bakım gerektirmez. Her gün yeni bir çift kontakt lens kullanmak isteyenler için idealdir. Günlük tek kullanımlık lensler, kullanım kolaylığından dolayı son yıllarda en popüler lens çeşitlerinden birisi oldu.

Kontakt lensler, gözlüklerle aynı işlevi görür ancak lensler gözlerinizle doğrudan temas ederler, dolayısıyla "kontak" lens adı da buradan gelir. Korneanızı kaplayan gözyaşı filmi üzerinde yüzerler ve doğal hissettiren canlı ve net bir görüş sağlar.

Tüm günlük lens çeşitlerini, en uygun günlük lens fiyatlarıyla lens marketten temin edebilirsiniz. Üstelik kargo bedava.

Günlük lens kullanmanın avantajları çoktur.

Günlük lensler dinamik bir yaşam tarzına sahip olanlar için mükemmeldir. Sürekli iş, spor aktiviteleri ve sosyal yaşam arasında hareket halindeyseniz, günlük lenslerinizi ne zaman değiştireceğinizi hatırlamak veya temizlemekle zaman kaybetmek gibi bir düşünceniz olmaz. Gün bittiğinde tek yapmanız gereken, lensleri çıkarıp atmak.

Göz alerjisi olanlar için kusursuz bir çözüm olabilir, her gün yeni lensler takarak, kir ve protein birikintilerinin oluşmasını engellemiş olursunuz. Tek kullanımlık lensler, uzun süreli lenslere göre daha pürüzsüz ve temiz kalır.

Tek kullanımlık lensler, minimum kalınlıkları sayesinde piyasadaki en konforlu lensler arasındadır. Günlük yumuşak lens kullanmanın en güzel yanı, kontakt lenslerinizi saklayacak bir solüsyon ve lens kabını yanınızda taşımak zorunda olmamanızdır.

Günlük lensler bir kez takıldığında kullanıcının hızlı bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanır. Yeni başlayanların alışma sürecini kolay geçirmelerini sağlar.

Genç kontakt lens Kullanıcıları için Yumuşak Günlük Lens

Kontakt lens kullanan ergenlik çağında gençleri olan ebeveynler, günlük tek kullanımlık kontakt lenslerin faydalarından yararlanabilirler. Gençlerin, kontakt lenslerini temizleme ve saklama işlemleri sırasında yanlış kullanma olasılıkları daha yüksektir, günlük tek kullanımlık kontakt lens kullanmaları, çok daha sağlıklı olacaktır.

Her gün taze yeni bir çift lens

Halihazırda kontakt lens kullanan herkes, yeni bir kontakt lensi takmanın ne kadar harika bir his verdiğini bilir. Günlük tek kullanımlık lens kullanıyorsanız, her gün yeni bir kontakt lens takarsınız. Her gün yeni bir lens takmak, kontakt lenslerinizin yanlış bakımı veya kullanımı nedeniyle oluşacak sorunları da büyük ölçüde azaltır.

Hangi görme kusur için hangi günlük lens kullanılabilir?

Günlük lens çeşitleri

Kontakt lensler gözlüklerle aynı görme sorunlarını düzeltebilir, bu da kontakt lensleri birçok insan için mantıklı bir alternatif haline getirir. Kontakt lensler genellikle aşağıda bulunan görme sorunları için reçete edilir.

Uzağı görememe; miyop

Uzağı görememe veya miyopi genellikle çocukluk döneminde gelişir ve kadınlarda erkeklerden daha sık görülür. Bu durum uzağa odaklanmayı zorlaştırır. Yakınınızdaki nesneleri görmekte sorun yaşatmaz, Uzağı görememe için miyop günlük lensler kullanılır.

Yakını görememe; hipermetrop

Hipermetrop, uzak görüşlülük için kullanılan tıbbi terimdir. Hipermetrop olan kişiler uzaktaki nesneleri görebilir ancak kendilerine yakın olan nesnelere odaklanmakta zorluk çekerler. Bu durum, ışık ışınlarının doğrudan retinaya çarpmak yerine, retinanın arkasından göz odağına girmesi sonucu ortaya çıkar. Yakını görememe için hipermetrop günlük lensler kullanılır.

Astigmat kırma kusuru

Astigmat korneanın doğuştan şekil bozukluğudur. Astigmatınız varsa bu, korneanızın düzensiz şekilli olması nedeniyle gözünüzün ışığa odaklanma biçiminde bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu durumda ışık, net görüş için retinadaki tek bir odak noktasına değil, retinanın önündeki, arkasındaki veya her iki bölgedeki birden fazla odak noktasına yönlendirilir.
Astigmat kırma kusuru için torik günlük lensler kullanılır.

Presbiyopi yaşa bağlı yakını görememe sorunu

Yaşlandıkça gözün içindeki doğal mercek kalınlaşarak esnekliğini kaybeder. Mercek sertleşir, esnekliği azalır sertleşir ve merceği çevreleyen kas lifleri daha az esnek hale gelir. Tüm bu faktörler, gözün yakındaki nesnelere odaklanmasını zorlaştırır. Presbiyopi için multifocal günlük lensler kullanılır.

Günlük lens kutusunda kaç tane var?

1 kutu içerisinde 30 adet lens bulunur. Göz numaralarınız aynı ise 1 kutu günlük lensi 15 gün kullanabilirsiniz, gözlerinizin derecesi farklı ise 2 kutu lens almanız gerekir.

Günlük lens ile uyunur mu?

Günlük lenslerin uyanık olunan saatlerde takılıp uyumadan önce çıkartılıp atılması gerekir. Tek kullanımlık lenslerle uzun süreli uyumak göz sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Günlük lensler tekrar kullanılır mı?

Kısacası hayır. Tek kullanımlık lensleri kullandıktan sonra atmalısınız. Bu lensler 1 gün kullanım için tasarlanmıştır tekrar kullanmak göz sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. 1 günden fazla takılabilen lensler kullanmak istiyorsanız, iki haftalık ve aylık lensleri tercih etmelisiniz.

1 Günlük lens var mı?

Evet, 1 günlük lens var. Günlük lensler her sabah takılıp gün sonunda çöpe atılan lenslerdir. Kullanım süreleri sadece 1 gündür.

Günlük lens fiyatları

Günlük lens fiyatları, lenslerin çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.
Üretildiği materyale göre günlük lens fiyatları değişebilir, örneğin hidrojel günlük lensler silikon hidrojel lenslere oranla daha uygun fiyatlara sahiptir.
Görme kusuruna bağlı olarak da günlük lens fiyatları değişebilir, örneğin astigmat için kullanılan toric lensler miyop lenslere oranla daha maliyetlidir.

Tüm günlük lens fiyatlarını ve günlük lens çeşitlerini görmek için tıklayınız.

Lens Market’in İndirimli Günlük Kullan-At Lens Setleri

Çoklu alım yaparak daha avantajlı fiyatlara günlük lens alışverişini yapmak isteyenler için lens markette günlük indirimli lens setleri oluşturduk.

4’lü veya 6’lı indirimli lens setlerinden birini tercih ederek 2 aylık veya 3 aylık günlük lens ihtiyacınıza tek siparişle kolayca ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en çok stoklarına sahip en büyük online lens deposu olmamız sayesinde günlük lens siparişlerinizi çok hızlı ve zahmetsizce size ulaştırıyoruz.

Lens market üzerinden sipariş edeceğiniz indirimli lens paketleri ile uzun süre, hem gözleriniz hem de aklınız rahat olsun, daha ne olsun.
İndirimli lens setlerimiz için tıklayınız.

Göz Değerlerime Uygun Günlük Lensi Nasıl Seçebilirim?

İlk kez lens deneyecekseniz ve lens reçetenizde yazan değerleri okumakta zorlanmakta veya reçetenizde yazan değerlerde lens seçerken aklınıza soru işaretleri oluşması çok olası. Veya daha önce 15 günlük veya aylık lens kullanmış fakat günlük lensi henüz deneyimlememişte olabilirsiniz. Bu nedenle de bize ulaşmak isteyebilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, onlarca lens kullanıcısı gibi sizde uzman müşteri hizmetlerimize 444 53 67 (444 Lens) nolu telefon üzerinden ulaşabilir veya [email protected] mail adresimiz üzerinden bize her zaman yazabilirsiniz. Size yardımcı olmaya gönüllü uzmanlarımızın en kısa sürede geri dönüş sağlayacağından emin olabilirsiniz. Lens kullanıcılarının sadece soruların yanıtlayabilmek bizim için çok kıymetli, Lensmarket üzerinden sipariş oluşturmasanız da olur.

Lens reçetenizde yazan değerleri daha iyi anlamak için İlk Kez Lens Kullanacakların Bilmesi Gerkenler yazımıza da dilerseniz göz atabilirsiniz.

Scroll
Bizi Arayın