Beraber Satın Alınan Ürünler
banner

Ürün sepete eklenemedi

Lütfen sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38

Renk körlüğü lensi
Kromatik 38, renk körlüğüne sahip hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş numarasız renkli bir lenstir.
Bu Üründeki Avantajlar
Ücretsiz Kargo Ücretsiz Kargo
2 Kutu Üzeri İndirimli Solüsyon Hediye 2 Kutu Üzeri
İndirimli Solüsyon
Kapıda Ödeme Kapıda Ödeme
2000 TL ve Üzeri Vade Farksız 3 Taksit Vade Farksız 3 Taksit*
*2000 TL Üzeri

Kromatik 38 Lens Nedir?
Kromatik 38, renk körlüğüne sahip hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş numarasız renkli bir lenstir. Kromatik 38 özel olarak renklendirilmiştir. Renk körü olan insanlara yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir ve denemelerde de 97% başarı elde ettiği gözlenmiştir.

Kromatik 38 Lens Nasıl Çalışıyor?
Kromatik 38 Haploskopik lensler, dominant olmayan göze giden her rengin seviyesini, bazı durumlarda dominant ve dominant olmayan her göze değiştirerek rengin algılanmasını ve renk ayırımını sağlıyor.

Gerçekte Kromatik 38 Lenslerin Aşağıdakileri Sağlaması Bekleniyor:
• Genel Renk algılanmasını güçlendirmek
• Renkleri daha net ve parlak olmasını sağlamak
• Renklerin tonlarını ayrıştırmak
• Renkleri isimlendirmek
• Güvenliği artırmak (ör. Trafik ve fren lambaları)
• Renk Görme testlerindeki görme kabileyetini artırmak

Kromatik 38 ve Okuma Zorlukları
Kromatik38'in Haploskopik okuma zorlukları çeken hastalara da yardımcı olduğu gözlendi. Bu hastaların beynin "bağlantı devrelerinde" bir problem olduğuna inanılır. Beyin ile bağlantıya magnocellular pathway adı verilir ve çok fazla sinir hücreleri içerir. Bu sinirler göz ile beyin arasında bir yol izler; okuma zorluğu çeken insanlarda bu izlenen yol diğer normal insanlarınkinden farklı olduğuna inanılır. Kromatik 38 lenslerin tekrar senkronize ederek ve seçerek bilgi yolu izleme hızını artırarak hastaların okuma, yazma, ve heceleme kabiliyetlerinde düzelme sağlıyor.

Okuma programlarına dahil olan hastalarda bile Kromatik38'in sonuçları hızlandırdığını gözlemledik. Başka metodlar ile birlikte kullanıldığında Kromatik, hastanın potansiyelinin ortaya çıkarılmasında yardımcı oluyor. Bazı durumlarda Kromatik38 dispraxia (sakarlık) ve migren hastalarınada yardımcı oluyor. Kromatik38 lens hastalara ayrı, ayrı verilmelidir. Çünkü, her hastanın ihtiyacı birbirilerinden farklıdır.

Kromatik 38 Hastalık Teşhis Sistemi
Renk körlüğü yada okuma zorluğu çeken hastalara yardımcı olması için, Kromatik teşhis sisteminin oluşturduğu değişik teşhis lensleri ve 5 kontaktlens deneme seti gerekmektedir. Kontakt Lens formatında lensler Hema + comonomeri %38 olan malzemeden yapılıyor ve kullanımı çok rahat. Standart 8.60 14.00 mm. çapında lenslerdir.

Renk Görme Terapisi
Renk Görme terapisi için gelen her hastanın, iki gözü olması gerekmektedir. Çünkü, hasta renkli ekranı incelerken, renk filtresi dominant olmayan göz üzerine yerleştiriliyor. Dominant göz renkleri, her zaman gördüğü gibi görüyor ve dominant olmayan göz için, renk ayırımı çok dramatik bir şekilde değişiyor. Gözün farklı olması önemli değil. Lensler: Kırmızı, koyu kırmızı sarı, yeşil, açık mavi ve koyu mavi tonlarında. Ekrandaki en iyi renkleri ortaya çıkaran filtreler, deneme yanılma yoluyla tespit ediliyor. İki yada üç renk diğer renk ayırımlarını daha ışınır hale getirebilir. Optimum filtre tespit edildikten sonra, uygun olan aynı renkteki yumuşak kontakt lens, göz içine yerleştirilir.

Seçilebilecek üç değişik yoğunluk mevcut ve eğim çapı 5’den 7 mm kadar değiştirilebilir. (Hiç bir lens, tam göz muayenesi olmadan denenmemelidir.) Genelde, hastalara plano lensler verilir ve normal gözlüklerini üstüne takarlar. Normal kontakt lens bakımları aynen geçerlidir. Ve her altı ayda yenilenmesi gerekmektedir. Bazı gözlük kullanan hastalar, iki gözü içinde kontakt lens kullanmaya başlıyabilir. Bu kişiler, daha önce lens kullanımını pek dikkate almamışlardır. Ancak, Kromatik 38 lensler, lens kullanımının ne kadar kolay ve rahat olduğunu, kullanıcıya gösterecektir.

2(Adet) Şişe fiyatıdır.

SİPARİŞ VERMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİMİZLE GÖRÜŞÜNÜZ.

0 212 444 53 67

[email protected]

Teknik Bilgiler
Lens Tipi : Uzun ömürlü renk körlüğü lensi
Kullanım Şekli : Yıllık planlı değişim
Ambalaj İçeriği : 2 (Adet) Şişe

BC Nedir?

Base Curve teriminin kısaltmasıdır. Temel eğri değerini gösterir. Bir diğer ifadeyle korneanın bombelik değeridir. Doktor tarafından yapılan ölçümle belli olur ve bu değerlerin lens reçetesinde yazması gerekmektedir.

Dia Nedir?

Kontakt lensin mm olarak çapını ifade eder. Lensin iki kenarının birbirine olan uzaklığını anlatmaktadır.

Gözlük Reçetesi ile Lens Alabilir Miyim?

Gözlük reçetesi ile lens reçetesinde olması gereken değerler farklıdır. Bu nedenle göz doktorunuzun lens kullanımına özel bir reçete oluşturması gerekmektedir.

Ücretsiz Kargonun Koşulu Var Mı?

Alt limit ve hiçbir koşul olmadan tüm siparişlerinizi ücretsiz kargo avantajı ile oluşturabilirsiniz.

Hangi Ödeme Yöntemleri Var?

Kapıda ödeme, havale/ EFT veya kredi kartı ödeme seçeneklerinden birini kullanarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Lens nasıl takılır?

Kontakt lens nasıl takılır? Öğrenmek için blog sayfamızı ziyaret ederek size özel oluşturduğumuz yazımızı okuyabilir ve uygulamalı olarak anlattığımız videomuzu izleyebilirsiniz.
Lens Nasıl Takılır ?
Scroll
Bizi Arayın