Beraber Satın Alınan Ürünler
banner

Ürün sepete eklenemedi

Lütfen sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

AOSEPT Plus 360 ml

Hiç bir koruyucu madde içermeyen AOSEPT Plus benzersiz güçlü hidrojen peroksit dezenfeksiyon sistemi sayesinde en sağlıklı ve maksimum konforlu lens kullanımını sağlar.
Air Optix for Astigmatism
 

AOSEPT® Plus nasıl kullanılıyor?1

Aşağıdaki kolay kullanım basamaklarını takip edildiğinde kontakt lensler kullanıma hazır olacaktır.

1-YIKA

Ellerinizi yıkayınız ve temiz bir havluyla kurulayınız.

2-YERLEŞTİR

Lens muhafazasının 'L' bölümüne sol lensi, 'R' bölümüne ise sağ lensi yerleştiriniz. Lensin sıkışmamasına dikkat ederek kapağı kapatınız.

3-DOLDUR

Lens tutuculardaki lensleri 5 saniye süreyle AOSEPT® plus ile yıkayınız. Lens kabını işaret çizgisine kadar AOSEPT® Plus solüsyonu ile doldurunuz ve lens tutucusunu kabın içerisine koyunuz.

4-DEZENFEKSİYON

Lens kabını dik konumda tutunuz ve lensleri dezenfeksiyon için en az 6 saat süreyle veya gece boyunca solüsyon içinde bekletiniz.

KULLANIMA HAZIR

Lensleriniz kullanıma hazırdır.AOSEPT® Plus, kontakt lens bakımı, silikon hidrojel lensler dahil her tip kontakt lensin temizlenmesi, dezenfeksiyonu, nötralizasyonu, proteinden arındırılması ve korunması için kullanılır.1

Koruyucu içermeyen AOSEPT® Plus;

  • Dezenfeksiyon2 için %3 hidrojen peroksit,
  • Stabilize edici fosfonik asit,
  • Tampon görevinde sodyum klorür, fosfat,
  • Surfaktan/Islatma Ajanı2 olan Pluronik17R42 içerir.1
  • Ayrıca özel lens kabı içerisinde; Nötralizasyon için Platin disk bulunmaktadır.2
 
Neden Hidrojen Peroksit Dezenfeksiyon Sistemi?
  • Kontakt lens kullanıcılarında çok amaçlı dezenfaktanlara göre daha iyi konfor ve daha uzun kullanım süresi sağladığı gösterilmiştir.2
  • Koruyuculara karşı oküler hassasiyet yaşayan hastalar için alternatif bir temizleme sistemi olarak önerilmektedir2 ve etkili bir temizleme yaptığı gösterilmiştir.3
  • Silikon hidrojel lens kullanıcıları için korneal boyanmada azalma sağlamıştır ve bu sistemin etkili bir antimikrobiyal ajan olduğu gösterilmiştir.3,4
  • Hidrojen peroksit sistemi, tüm bu özellikleri ve dezenfeksiyon etkinliği ile zamanla 'altın standart' olmuştur.5
  • Lens takmadan önce gözyaşı film stabilitesini %45 oranında arttırarak ıslanabilirlik üzerinde anlamlı iyileşmeler3 ve uzun süreli konfor sağlamıştır.2
 
 

Lens solüsyonları ve kontakt lensler arasındaki ilişkinin, kontakt lens yüzeyinin ıslanabilirliğinde önemli rol oynadığı bulunmuştur.6 Birçok lens solüsyonunun ve kontakt lenslerin karşılaştırıldığı bir çalışmada AOSept® Plus ile de lenslerin daha ıslanabilir hale geldiği gösterilmiştir.6*

Sürfaktan içeren dezenfeksiyon solüsyonları selektif olarak sorunlu hidrofobik lipidleri uzaklaştırarak ve daha yararlı lipid birikintilerini tutarak lens kullanıcıları için daha iyi konfor ve ıslanabilirlik sağlamıştır.5

 

DAİMA AOSEPT® PLUS'A AİT ÖZEL LENS SAKLAMA KABI KULLANILMALIDIR, DİĞER LENS KAPLARI İLE KULLANILMAZ.

ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKAN KULLANIM KILAVUZUNDAKİ TALİMATLAR İNCELENMELİDİR.

Ambalaj içeriği: 1 Adet 360 ml Solüsyon, 1 Adet Lens Saklama Kabı ve AODISC.

2000 TL ve Üzeri Vade Fraksız 3 Taksit İmkanı

🛈 Sepet tutarının 2000 TL ve üzeri olması durumunda Bonus, Maximum, World ve Card Finans karta vade farksız 3 taksit imkanı

Lens Solüsyonu Açıldıktan Sonra Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Lens solüsyonu açıldıktan sonra en fazla üç ay kullanılabilir. 3 ay sonrasında son kulanım tarihi gelmemiş olsa dahi kullanım ömrünü tamamlamış olur.

Lens Solüsyonlarının Yanında Lens Kabı Da Oluyor Mu?

Lensmarket.com’da yer alan tüm lens solüsyonlarının kutusunda üretici firma tarafından dahil edilen lens kabı da bulunmaktadır.

Lens Kabını Ne Sıklıkla Değiştirmeliyim?

Lens solüsyonu ile birlikte en az 3 ay da bir lens kabınızı değiştirmenizi öneriyoruz. Yeni lens solüsyona geçtiğinizde yeni lens kabına da geçmenizi öneriyoruz.

Evde Lens Solüsyonu Yoksa Ne Yapılır?

Lens solüsyonunun alternatif seçeneği bulunmamakta. Bu nedenle eğer solüsyonunuzun bittiğini geç fark ettiyseniz bile farklı bir madde ile lenslerinizi temizlemeye veya muhafaza etmeye çalışmamalısınız. En hızlı şekilde lens solüsyonu temin etmeniz gerekir. Göz sağlığınız için lenslerinizi kesinlikle lens solüsyonu dışında bir madde ile temas ettirmemelisiniz.

Lens Solüsyonu Tekrar Kullanılır mı?

Lens solüsyonlarını sadece bir kere kullanmanız gerekir. Lenslerinizi temizlemek veya muhafaza etmek için kullandığınız solüsyonunu her seferinde yenilemeniz gerekir.

Lens Solüsyonu Göze Dökülür Mü?

Lens solüsyonu sadece lenslere temas etmelidir. Doğrudan gözünüze lens solüsyonu dökmemeniz gerekir. Lensinizi avuç içine alarak ve birkaç damla lens solüsyonu dökerek temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak lens gözünüzdeyken lens solüsyonunu lensinize dökmeye çalışmamanız gerekir.
Eğer gözlerinizde kuruluk hissederseniz göz doktorunuz uygun görürse lens ile suni gözyaşı damlası kullanabilirsiniz.

En iyi Marka Lens Solüsyonu Hangisi?

Türkiye’nin online en büyük lens deposu Lensmarket.com’dan solüsyon alırken göz doktorunuzun önerdiği veya tercih ettiğiniz bir lens solüsyonunu satın alabilirsiniz. Lens markette Johnson & Johnson, Bausch + Lomb ve Cooper Vision firmaları tarafında üretilen en iyi lens solüsyonlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kaç Çeşit Lens Solüsyonu Var?

Yumuşak lensler için olan solüsyonlar ve sert lensler için solüsyonlar olarak 2 ana kategoriye ayrılmakta. Bu iki kategorinin altında farklı marka ve özelliklere sahip çeşitli ürünler yer alabilmekte.

Lens Solüsyonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lens solüsyonu satın alırken dezenfeksiyon özelliğinin ve nemlendirme kabiliyetin yüksek olması büyük önem taşır. Lens solüsyonunuzun kullandığınız lense uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir.
Scroll
Bizi Arayın